PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4362}

Brzuch architekta

The Belly of an Architect
7,2 2 112
ocen
7,2 10 1 2112
7,1 7
ocen krytyków
Brzuch architekta
powrót do forum filmu Brzuch architekta

Piękne zdjęcia, cudowna muzyka, to wszystko. Niewiarygodnie nudny, pretensjonalny film z nieciekawą fabułą (czy oprócz kryzysu wieku średniego jest tu jakiekolwiek inne, głębsze przesłanie?). Nieustanne i nachalne epatowanie metaforą (?) brzucha i brzuchem (chyba rozumiem zamysł, ale czy nie wystarczyłby tytuł, choroba bohatera i jedno, góra dwa ujęcia brzucha, a nie czynienie z tego organu bohatera filmu?) mogło przyprawić o ból, właśnie brzucha. Ale może o to właśnie chodziło twórcy? Wielkie rozczarowanie.

soowkax78

No i właśnie dlatego po 20 minutach filmu zasnąłem. ;)

ocenił(a) film na 10
soowkax78

Haha, pisaliście rok temu, więc wybaczcie refleks.
Soowkax78- Twoje pomysły na to, jak uratować ten film, są rozbrajające. Następnym jednak razem, jeśli jakiś obraz do Ciebie nie dotrze, zamiast pisać bzdury, lepiej po prostu spytaj, o co chodziło (możesz też poszukać w necie jakichś recencji- nie boli). Nie razi mnie brak filmowej wrażliwości, ale taki internetowy onanizm już bardzo. Jasne- można napisać, ze Greenaway to intelektualny bełkot, ktoś, kto również nie zrozumiał filmu, się pod tym podpisze i wspaniale- zamiast myśleć, że to my nie sprostaliśmy czemuś, cieszymy się, że to coś nie sprostało nam...
"czy oprócz kryzysu wieku średniego...?" - Nie. Nikt tu nie umiera, nikt nie rozmawia o sztuce...

ocenił(a) film na 8
alifalo

Intelektualny bełkot i przerost formy nad treścią to bardzo popularne terminy wśród niedouczonej części społeczeństwa.

ocenił(a) film na 2
Niskobudzetowy

Niezmiernie bawią mnie ludzie, którzy używają takich argumentów, nie wiedząc, kto siedzi po drugiej stronie monitora.

ocenił(a) film na 8
soowkax78

Wygłosiłem opinię. Nie siliłem się na osobiste uszczypliwości. I moja opinia jest prawdziwa niezależnie od tego kto jest po drugiej stronie.

ocenił(a) film na 2
alifalo

"Dlaczego Słowacki wzbudza w nas zachwyt i miłość? (...) Dlatego, panowie, że Słowacki wielkim poetą był!". Z tego samego powodu, czytanie niektórych (recenzji) faktycznie boli. Pozdrawiam ja, pozbawiona filmowej wrażliwości internetowa onanistka.

ocenił(a) film na 4
soowkax78

Ja tam nie wiem, czy to pseudointelektualny bełkot. Mam wrażenie, że reżyser jedynie po to nakręcił ten film, żeby pokazać, jak perfidni mogą być Włosi. A historyjka z gastrycznymi problemami pana architekta jest po to, by czymś zapełnić fabułę. Nic sensownego poza tym z filmu nie wynika.

ocenił(a) film na 2
Kleofasek

"Nic sensownego poza tym z filmu nie wynika." Otóż to - wypowiedź pozbawiona sensu = bełkot. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones