Peter Greenaway

7,6
475 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Peter Greenaway

Oglądając jego filmy zastanawiam się... co on bierze...

S_J_Wilk

Mnie ciekawi to, że nie widziałam ani jednego filmu tego pana. Może to i lepiej...

iwonka_sl

Na pewno.

S_J_Wilk

Fakt, stylizuje je tak pięknie, że faktycznie można się zastanawiać, czemu to zawdzięcza.

Horlan

Chodziło mi o to, że nikt przy zdrowych zmysłów i na trzeźwo takich gniotów nie nakręci. Kwintesencja kina "o niczym".

S_J_Wilk

Nie wiem, co widziałeś - ja jestem świeżo po Goltziusie i to na pewno nie był film "o niczym". Zresztą, mam wrażenie, że do niewielu filmów na świecie mozna przypiąc taką metkę.

A że Greenaway rzekomo zrobił jakieś gnioty, to nie uwierzę, ma na to zbyt dobre wyczucie stylu.

Horlan

Widziałem większość jego filmów. Niestety... Uważam czas spędzony na ich oglądaniu za najgorzej spędzony w całym moim życiu.

S_J_Wilk

Masz inną wrażliwość, to nie znaczy jeszcze że filmy Greenawaya to gnioty. Możesz chociaż docenić malarskość tych filmów, tego się nie da podważyć - są piękne.

S_J_Wilk

zresztą, masz w ulubionych filmach dużo horrorów - Greenaway często operuje czerwienią i motywami które spokojnie mogłyby się znaleźć w horrorach

zombiecamel

Pomijając kolorystykę filmów Greeneway (bo na takiej zasadzie, to można by się rozpływać nad wieloma gniotami), to po prostu totalnie bredne filmidła. Może poza PILLOW BOOK. Moje uwielbienie do horrorów nie ma tu nic do rzeczy. Owszem jestem fanem tego gatunku, ale filmy Greenewaya mogą jedynie być horrorami, dla tych którzy po nie sięgają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones